تعمیر پرینتر

شرکت چاپگر برتر آویژه با توجه به سابقه درخشان در زمینه تعمیر پرینتر های سامسونگ (samsung) , تعمیر پرینتر اچ پی (hp) , تعمیر پرینتر کانن (canon) , تعمیر پرینتر برادر (brother) و با کارگیری برترین کارشناسان تعمیر و با بهره مندی از بروزترین ابزارآلات در مرکز تعمیرات میتواند خدمات مطمئن و مقرون به صرفه ای برای مشتریان انجام دهد.از خدمات دیگر شرکت چاپگر برتر آویژه می توان به تعمیر پرینتر در محل (تعمیر پرینتر در تهران) اشاره کرد.

تعمیر چاپگر های لیزری و جوهری

سرویس و تعمیرات  پرینتر (چاپگر)به شرح زیر میباشد:

 • سرویس کلی دستگاه های پرینتر (چاپگر)
 • تعمیرات هد انواع چاپگر ها
 • رفع کلیه مشکلات مکانیکی و الکترونیکی پرینتر
 • روغن کاری ، کالبراسیون قطعات مکانیکی جهت بهینه سازی عملکرد پرینتر و نگهداری بخش مکانیکی پرینتر
 • بررسی و در صورت لزوم سرویس تمامی قطعات یدکی و پرینتر جهت بهینه سازی عملکرد پرینتر و کاهش استهلاک چاپگر
 • ارتقا و بروزرسانی بخش مکانیکی و الکترونیکی چاپگر ها در صورت ارائه از سوی شرکت های سازنده جهت رفع اختلالات احتمالی و بهرهگیری از همه امکانات پرینتر
 • تامین مواد مصرفی انواع پرینترها و دستگاه های کپی
 • ارائه مشاوره و راهنمایی مشتریان عزیز در خصوص عملکرد پرینترها
 • نگهداری و در صورت لزوم سرویس دوره ای چاپگرها
 • تست کلیه قطعات جهت بررسی عملکرد صحیح و رفع اشکال قطعات معیوب
 • گردزدایی، روغن کاری و کالیبراسیون قظعات مکانیکی جهت بهینه سازی عملکرد چاپگر ها و نگهداری آن ها و همچنین از کار افتادگی آن ها هر ۶ ماه یکبار
 • تعویض و ترمیم کابل ها و سایر اتصالات در صورت خرابی و قطع شدگی
 • بررسی و در صورت لزوم نصب نرم افزار ها و درایور های جدید اراده شده از جانب کمپانی سازنده جهت سازگاری بیشتر چاپگر با سیستم عامل
 • ترمیم شکستگی بدنه خارج کردن پودر ، کاغذ و اشیای خارجی

تعمیر پرینتر

در ادامه علت به وجود امدن برخی از مشکلات در پرینتر ها و نحوه تعمیر پرینتر و رفع ان ها را برای شما توضیح داده ایم.

گاهی اوقات هنگام کار در مواقعی که وقت برای ما خیلی ارزش مند است و نیاز داریم تا به سرعت با استفاده از پرینتر خروجی کار را تحویل بگیریم کاغذ چاپ نمی شود و سیستم ارور می دهد ، اکثر اوقات با چک کردن چند مورد ساده می توانیم مشکل را برطرف کرده و دیگر نیازی به تعمیرکار نداشته باشیم .

کار نکردن دستگاه
یکی از دلایل اصلی خرابی در پرینترهای خانگی این است که مدت زمان زیاده است که پرینتر روشن نشده و کاغذی با ان چاپ نشده که این امر باعث می شود جوهر دستگاه خشک شود و دهانه ی نازل جوهر مسدود شود که برای تعمیر آن تعمیر کار باید نازل جوهر را باز کرده و با حلال شست و شو دهد و جوهر خشک شده را با جوهر تازه جایگزین کند .
پس برای اینکه با این مشکل رو به رو نشوید پرینتر جوهر افشان حداقل هفته ای یک بار و پرینتر لیزری را ماهی یک بار روشن کرده و با ان یک برگه پرینت بگیرید.

تعمیر پرینتر

وارد نشدن کاغذ
در بعضی مواقع بر اثر استفاده کم از پرینتر ممکن است اشیا ریز مانند گیره کاغذ ،مواد غذایی و… وارد پرینتر شده و با با درگیر کردن غلتک پرینتر را از کار بیاندازد .برای رفع چنین مشکلی باید درب روی پرینتر را باز کرد و با برداشتن اشیا مانع و کاغذ مچاله شده غلتک را ازاد کرده و پرینتر را دوباره به کار انداخت اما دقت داشته باشید چنانچه متوجه شدید که جسم مانع جلوتر از غلتکی که کاغذ را برمی دارد مانع ایجاد کرده بهتر است به تعمیر کار مراجعه کنید ، زیرا ممکن است به کارتریج و لامپ پرینتر ضربه وارد شود.

انتخاب نبودن به عنوان پیش فرض
یکی از ساده ترین ولی رایج ترین مشکلاتی است که باعث می شود پس از اجرا دستور پرینت سیستم خطایی ندهد ولی کاغذی هم چاپ نشود .دلیل این مشکل این است که بعضی از نرم افزار ها هنگام نصب همراه خود پرینتر مجازی نصب می کنند و این پرینتر تازه نصب شده به صورت پیش فرض انتخاب شود و دستورات چاپ برای ان ارسال شود .
برای رفع این مشکل کافی است که وارد کنترل پنل شده گزینه devices را انتخاب سپس printers & scanner را باز کرده روی پرینتر اصلی راست کلیک کرده و گزینه select as defulte را انتخاب کنید و مجددا دستور چاپ را اجرا کنید .

کاتریج شارژ ندارد
اگر هر روز با پرینتر کار می کنید و از کار افتادگی پرینتر ضرر برای کسب و کار شما دارد پس پیشنهاد می کنم که همیشه یک کارتریج اماده به کار در کنار پرینتر داشته باشید تا به محض تمام شدن تونر فقط زمان عوض کردن کارتریج ها گرفته شود و نیاز نباشد تا موقع شارژ دوباره کارتریج معطل شوید .
نکته دیگر این که اگر یکی از کارتریج های رنگی پرینتر لیزری رنگی خالی شود دیگر اجازه چاپ نمی دهد حتی اگر برگه سیاه و سفید بخواهد چاپ شود برای رفع این مشکل با مراجعه به تنظیمات پرینتر ان را روی پرینت سیاه و سفید گذاشته و به چاپ ادامه دهید .

کلمات کلیدی

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر اچ پی

تعمیر پرینتر سامسونگ

تعمیر پرینتر تهران

فهرست