شارژ کارتریج – شارژ کارتریج در تهران

شارژ کارتریج – شارژ کارتریج در محل

شارژ کارتریج

کارتریج را می توان به عنوان اساسی ترین و مهم ترین قسمت در پرینتر های لیزری و جوهر افشان رنگی و سیاه و سفید نام برد. که کارتریج پرینتر های لیزری با تونر و جوهر افشان با نوعی جوهر مایع پر می شود . که این امر باعث می شود نحوه شارژ کارتریج با توجه به مدل پرینتر متفاوت باشد .

کارتریج چیست:

کارتریج مخزنی است برای نگهداری رنگ دستگاه پرینتر و دستگاه فتو کپی

کارتریج ها از اصلی ترین و مهم ترین مواد مصرفی ماشین های اداری به شمار می آیند. کارتریج ها به این علت دارای اهمیت زیادی هستند که نقش بسزایی در تصویر سازی و کیفیت چاپ دارند.

کارتریج ها عمدتا به دو دسته تقسیم میشوند

۱- کارتریج های جوهر افشان(کارتریج ها پرینتر های جوهر افشان)

۲- کارتریج های لیزری

شارژ کارتریج های جوهر افشان:

همانطور که از اسمش پیداست به عنوان مخزن رنگ چاپگر جوهر افشان متشکل از سه رنگ آبی ، قرمز ، زرد و همچنین رنگ مشکی به منظور چاپ سیاه و سفیدمورد استفاده قرار میگیرد و شارژ کارتریج توسط جوهر شارژ انجام میگیرد

شارژ کارتریج
کارتریج لیزری

شارژ کارتریج لیزری:

مخزن تونر، پرینتر های لیزری است که با تونر شارژ و یا تغذیه می شود.

نکته: اگر کارتریج های جوهر افشان مدتی مورد استفاده قرار نگیرند خشک میشوند و غیر قابل استفاده میشوند.در مقابل کارتریج های لیزری اگر مدت زیادی هم کار نکنند باز قابل استفاده هستند.

علت این است که کارتریج های جوهر افشان با جوهر شارژ میشوند و جوهر مایع است و و به مرور زمان خشک میشوند. اما کارتریج های لیزری با تونر( پودر) شارژ میشوند و خشک نمیشوند.

تونر شارژ: از مواد مصرفی پرینتر لیزری میباشد برخلاف جوهر پرینتر های جوهر افشان ، تونر شارژ به صورت پودر میباشد و داخل مخزن تونر کارتریج های لیزری قرار میگیرد و توسط قسمت لیزر پرینتر برروی کاغذ قرار میگیرد و فرایند تصویر سازی را بوجود می آورد.

شارژ کارتریج در مرکز خدمات چاپگر برتر آویژه

شارژ کارتریج به دو صورت انجام میشود:

  1. در محل مشتری و در حضور آن
  2. در مرکز تعمیرات چاپگر برتر آویژه

گفتنی است که تمامی کارتریج های شارژ شده تحت ضمانت چاپگر برتر آویژه قرار دارند

از دیگر خدمات شارژ کارتریج چاپگر برتر آویژه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. با درخواست مشتری ، پیک رایگان جهت دریافت کارتریج های شارژی ، در محدوده تهران به محل مشتری اعزام میشود
  2. مرکز خدمات چاپگر برتر آویژه مجهز به تمامی دستگاه ها ،جهت تست کارتریج های شارژ شده میباشد و شارژ کارتریج ها همراه با نمونه تست میباشد
شارژ کارتریج در تهران

شارژ کارتریج لیزری تک رنگ

شارژ کارتریج های لیزری تک رنگ با توجه به برند سازنده ان ها و سری ساخت تفاوت دارد که معروف ترین این برند ها که در ایران فعالیت دارند: کنان ، اچ پی هستند. سری پرینتر های یک برند تفاوت چندانی در نحوه باز و بسته کردن آن ها ندارند و تفاوت آن ها فقط در جای قرار گیری لچ های نگهدارنده است .
چند نکته ساده که در زمینه شارژ تمام کارتریج های لیزری تک رنگ به ما کمک می کند تا کار بدونه نقصی را تحویل مشتری بدهیم .در ادامه به شرح این نکات می پردازیم :
مهم ترین نکته این که معمولا در اکثر کشور ها کارتریج را به صورت یک بار مصرف مورد استفاده قرار می دهند و ساختار اصلی ان برای شارژ چند باره و باز و بسته کردن طراحی نشده .برای همین نمی توان اموزش های خوبی در این زمینه از وب سایت های اصلی تولید کنندگان کارتریج و پرینتر بدست اورد .
قبل از شارژ کارتریج حتما درام را با یک دستمال نرم پاک کنید تا باقی مانده های تونر قبلی از آن جدا شود .بعضی اوقات پس شارژ کارتریج پرینت های گرفته شده در یک خط رنگ بیشتر یا کمتر دارند که دو علت دارد :
خش دار شدن سطح درام به علت تمیز کردن ان با پارچه زبر که برای رفع این مشکل باید درام کارتریج را تعویض کنیم .
بعضی اوقات هم موقع شارژ کاتریج درام به خوبی تمیز نشده یا مدت زیادی است که با پرینتر کار نشده برای همین تونر در بعضی نقاط حالت خشک شدن دارد و در ان نقطه کم رنگ تر است .
برخی از کسانی که کار شارژ کارتریج را انجام می دهند برای صرفه جویی در مصرف تونر تونر جدید را روی باقی مانده تونر قبلی می ریزند یا تونر باقی مانده روی درام را تمیز کرده همراه با تونر جدید داخل مخرن کارتریج می ریزند .
که این کار نه تنها باعث صرفه جویی نمی شود بلکه باعث می شود همان مقدار تونر جدید هم بلا استفاده شود و کاغذ های پرینت گرفته شده با ان نقطه های سیاه روی برگه داشته باشد و پرینت تمیزی را به کاربر تحویل ندهد این نقاط به این دلیل به وجود میاید که تاثیر بار الکتریکی روی تونر کم می شود و لامپ پرینتر نمی تواند درام را هر بار به طور کامل تمیز کند برای همین نقاط مشکی رنگ روی برگه چاپ می شود و برگه های پرینت را کثیف می کند .

شارژ مخزن پرینتر های جوهر افشان

شارژ مخزن پرینتر های جوهر افشان بر عکس پرینتر های لیزری بسیار ساده و کم دردسر است و با سرچ کردن نام و مدل پرینتر به راحتی می توان نحوه باز و بسته کردن مخزن را از سایت اصلی ان پیدا کرد .
کلمات کلیدی :

شارژ کارتریج در محل

شارژ کارتریج تهران

فهرست